15. 4. 2019

O nás

Chcete vědět víc o firmě Knowledge Sharing, s.r.o.? Na této stránce si můžete přečíst, proč jsme vznikli, co nabízíme, i kdo tvoří členy našeho týmu.

Proč jsme vznikli?

Prostředí, ve kterém se dnes řada organizací pohybuje, je velmi dynamické, plné změn a vyžadující flexibilní přístup. To vyžaduje mimo jiné změnu v přístupu k lidem, k tomu, co tvoří základ konkureční výhody, a větší důraz na sdílení informací a znalostí. Z vlastní zkušenosti víme, že sdílení informací a znalostí není v organizacích úplně samozřejmé. Nicméně jsme přesvědčeni, že podmínky pro spontánní sdílení informací a znalostí mezi zaměstnanci a s tím spojenou atmosféru vzájemné důvěry je možné vytvořit, pokud se na to vědomě zaměříme. Jak na to, chceme sdílet i s Vámi. Proto vznikla firma Knowledge Sharing, s.r.o.

Sdílíme, co víme – We share, what we know

Kdo jsme?

Knowledge Sharing, s.r.o. lze charakterizovat jako tým lidí nadšených do sdílení znalostí. Věříme v lidský potenciál. Máme zkušenosti s využíváním nástrojů sdílení znalostí ve firmách. Umíme definovat nedostatky, klíčové oblasti a procesy nutné pro rozvoj firmy pomocí práce s lidmi. Pomáháme vybudovat základy pro kvalitní firemní komunikaci a tvůrčí klima ve firmě. Věříme, že sdílení informací a znalostí uvnitř firmy má vliv na její výkonnost a inovativnost. A stejně tak, že pro úspěch v současném dynamicky se měnícím prostředí je důležitá motivace a angažovanost zaměstnanců. Stavíme na hodnotách, které jsou pro nás důležité: Partnerství, důvěra, kvalita, férovost. Ty uplatňujeme v práci vůči Vám, našim zákazníkům, ale i sami mezi sebou navzájem.

Co nabízíme?

V průběhu času jsme se v Knowledge Sharing, s.r.o. začali specializovat především na rozvojové aktivity cílící na podporu sdílení znalostí v organizaci, na porozumění motivaci a na kurzy manažerských dovedností. Tyto akce pořádáme aktuálně i v online podobě. Využíváme také našich analytických dovedností a pomůžeme Vám i s rozborem aktuální situace týkající se řízení lidských zdrojů či sdílení informací a znalostí ve Vaší firmě. Pokud potřebujete podpořit ve Vaší organizaci kreativitu, angažovanost, motivaci, produktivitu, výkonost, jsme pro Vás ideální volbou. Nabízíme mimo jiné rozbor individuální i týmové motivační mapy.

Se svou nabídkou nezapomínáme ani na jedince. Nabízíme jim školení zaměřené na rozvoj jejich dovedností a znalostí, podporu na cestě k jejich cílům formou koučování, identifikaci jejich životních motivátorů a nasměřování jejich dalšího rozvoje kariéry pomocí rozboru individuální motivační mapy.

Pomáháme Vám růst

Náš tým Knowledge Sharing, s.r.o.

Jana Matošková, jednatel
Jana Matošková

Jsem hluboce přesvědčena o tom, že lidé dokáží úžasné věci, pokud pro to mají podmínky. Věřím, že celoživotní vzdělávání je v současné době nezbytné. I proto pomáhat lidem v rozvoji, ať už jako kouč či mentor, vnímám jako smysluplné. Baví mě podněcovat nové přístupy a náhledy na to, co život přináší. Jsem zastánce win-win řešení. Podporuji spolupráci a sdílení znalostí. Přináším inspiraci v oblasti práce s lidmi, ať již pro manažery či personalisty. Mám ráda toulky přírodou a četbu. Jsem hrdá na to, že se nám podařilo dát dohromady tým skvělých lidí a společně vykročit na cestu k podnikání.

Lucie Tomancová, člen týmu
Lucie Tomancová

Jsem rodačka ze Zlína hrdá na baťovské vlivy ve své rodině. Žasnu nad odvahou svých předků obětovat mnohé jen pro svobodu, pravdu a čest. Ve své práci propojuji teorii a praxi manažerské etiky. Za největší přínos etiky v praxi považuji právě svobodu. Témata, kterými se dále zabývám, jsou společenská odpovědnost organizací, sdílení znalostí a vytváření sdílené hodnoty.

Věřím, že základem úspěchu firem je to, že lidé musí znát smysl, co a proč dělají. Baví mě formovat nové vazby mezi lidmi, propojovat je a vytvářet příležitosti pro sdílení a vzájemný růst. Mou předností jsou organizační schopnosti. Ty se projevují i v mém volném čase, kdy největší odměnou je pro mne dům plný lidí, rodiny a přátel, pro které mohu vymýšlet a organizovat různé aktivity. Se stejnou vášní plánuji drobné benefiční aktivity pro neziskovky, jako i velké mezinárodní konference. Své kolegy nikdy nenechám zahálet, každoročně jsem součástí několika desítek dobrovolnických společensky odpovědných projektů. Jsem věčný optimista, co rád šíří energii kolem. Dělat dobré věci dobře považuji za smysluplné využití mého času.

Pavla Staňková, člen týmu
Pavla Staňková

Mám své kořeny mám v Beskydech, v krásném valašském údolí, kde dodnes získávám energii pro všechny své aktivity. I přesto miluji Zlín, ve kterém žiji celý svůj život. Mám skvělou rodinu, která mě podporuje v tom, co dělám, za což jsem jí nesmírně vděčná. V osobním i pracovním životě je pro mě velmi důležité pozitivní myšlení a komunikace. Nebojím se výzev, ráda se učím novým věcem a své zkušenosti také ráda sdílím a předávám. Upřednostňuji aktivizační formy vzdělávání a sdílení znalostí. Mou srdeční záležitostí je inspirativní a velmi lidská oblast managementu zdravotnictví a sociálních služeb.

Petra Benyahya, člen týmu
Petra Benyahya

Propojuji Váš osobní pohled na svět s ověřenými poznatky o lidské psychice tak, aby Vám v práci co nejvíce pomohly. Ukazuji Vám, že komunikace je mocný nástroj ve Vašich rukou. Můžete s ní ovlivnit atmosféru ve svém týmu, vybudovat silnou vzájemnou důvěru a pomoci ostatním společně dosáhnout až neuvěřitelných výsledků. Kromě slov, času a Vaší pozornosti věnované druhým Vás to nic nestojí. Jsem přesvědčena, že do byznysu patří nejen logická rozhodnutí a racionální argumenty, ale i vhodná práce s emocemi – těmi svými, i těch druhých. Chci Vás inspirovat k nalezení Vaší cesty. Ta moje vedla do Maroka, kde jsem poznala svého muže a marocké jídlo. Své poznatky lidem předávám i v kurzech vaření marocké kuchyně s povídáním o Maroku.

Zuzana Crhová, člen týmu
Zuzana Crhová

Na obchodní akademii jsem propadla účetnictví a dlouhou dobu jsem směřovala k budoucnosti věnované právě této problematice. Až v rámci doktorského studia jsem navštívila jednu přednášku, kde zazněla myšlenka propojování různých témat a disciplín, kde ústředním motivem byl lidský kapitál. Toto mě velmi zaujalo a od té doby se věnuji sdílení znalostí. Velmi ráda se setkávám s lidmi z praxe, nasávám jejich zkušenosti a předávám své poznatky. Mou silnou stránkou je pozitivní přístup a snaha předávat lidem dobrou náladu. Ve volném čase se již přes 20 let věnuji mažoretkovému sportu. Nejprve jako aktivní mažoretka, poté jako trenérka a nyní i jako porotkyně národních soutěží. Nejvíce vzpomínám na titul Mistryně Evropy, který jsem získala v roce 2006.

Lucie Macurová, člen týmu
Lucie Macurová

Ve své profesi se věnuji průmyslovému inženýrství. Velmi mě baví hledat zlepšení a optimalizaci procesů. Ráda bojuji s plýtváním ať ve výrobě nebo v osobním životě. Při lektorské činnosti dbám na praktickou aplikaci teoretických metod s využitím prvků kritického myšlení. Práce s lidmi mě obohacuje a je pro mě inspirativní. Život mě naučil, že vše je o přístupu, tj. o tom, jak „to“ děláme. Když děláme věci s láskou a s chutí, prostě když nás to baví, tak to jde znát. Snažím se proto přistupovat k lektorství srdcem a dělám malé věci s velkou chutí. Těším se na spolupráci s vámi.

Lukáš Danko, člen týmu Knowledge Sharing, s.r.o.
Lukáš Danko

Jsem pozitivně naladěný typ, který je od malička veden k tomu být týmový hráč. Tuto filozofii uplatňuji ve svém profesním i soukromém životě. Snažím se objevovat a poznávat nové lidi, zážitky a věci, které mě obohacují. Pocházím ze Slovenska, dlouhodobě se pohybuji v Česku, studoval jsem také v Rakousku, a tím pádem se vytvořil můj mezinárodní pohled na život a práci.

Simona Pekařová, člen týmu Knowledge Sharing, s.r.o.
Simona Pekařová

Žiji ve Velíkové, ráda cestuju a čtu historické romány a kriminální příběhy. Jsem týmový hráč, který vytváří zázemí pro ostatní. Mým cílem je vše dobře zorganizovat, dostatečně sdílet informace mezi zákazníkem a konzultanty a být oporou týmu. Hladký průběh všech workshopů, seminářů a školení je pro mne podstatný. Obohacuje mě komunikace s druhými lidmi, ráda se učím nové věci a administrativní práce jsou má silná stránka.

Ottó Bartók, člen týmu
Ottó Bartók

Mojí vášní je digitální marketing, který nás provází na každém „rohu internetu“. Jsem nadšený pro každý podnikatelský záměr, který klíčí v člověku a čeká, než vyroste.  Proto rád pomáhám lidem, kteří mají v sobě to odhodlání a chuť něco nového začít. Do věcí se snažím vnášet nejen svůj procesní přístup, ale především i pozitivní pohled. Jsem zastánce zdravého selského rozumu. Ve volných chvílích si rád odpočinu u dobré knížky.