4. 4. 2020

Motivační mapy

Také si všímáte, že lidé, včetně Vás, v sobě mají nevyužitý potenciál? Jste přesvědčeni o tom, že toho dokážete mnohem víc? Že se můžete posunout ke svému lepšímu já a zářit v tom, co děláte? Ano. Tam někde uvnitř to víte. Jste si tím dokonce jisti. Jenže Vám nějak došla šťáva. Baterie je téměř na nule. Překonávat sám sebe stojí hodně sil a ty nám poslední dobou nějak docházejí.

Říkáte si, že toho o motivaci už víte hodně? My Vám to věříme. Určitě máte za sebou již nějaké školení o motivaci. Jenže ruku na srdce, opravdu Vám to v praxi funguje? Umíte efektivně motivovat sami sebe? Uvědomujete si, co Vás skutečně motivuje a co sice motivuje lidi kolem Vás, ale na Vás to nějak nezabírá? Tušíte, do jaké míry jsou Vaše podstatné motivátory uspokojeny a naplněny? Víte přesně, čím je můžete uspokojit a dobít si tak baterky? Nebo se ve Vás odehrává vnitřní boj několika potřeb, a Vy proto nerozumíte sami sobě? Mimochodem, přemýšleli jste někdy i o tom, který motivátor je pro Vás nejméně důležitý? Ten totiž může vše zesílit, nebo blokovat. Pojďte s námi najít tu žábu, která sedí na prameni Vaší životní energie a nenechá ji k Vám proudit. Pojďte objevit své životní motivátory.

Individuální motivační mapa – klíč k udržení pracovní energie

Individuální motivační mapa ukazuje, jak máte seřazených devět zdrojů motivace z hlediska důležitosti. Také ukazuje, do jaké míry máte jednotlivé zdroje motivace uspokojené. Lze z ní vyčíst Vaše základní zaměření – na vztahy, na výkon či na růst, a vysvětlit Váš postoj ke změně či Vaši rychlost rozhodování. Odvodit lze také, na co by měl Váš nadřízený myslet, chce-li podpořit Váš výkon. Motivační mapa také upozorňuje, že si s někým nemusíte rozumět. Může být totiž pro něj důležité něco, co pro Vás je naprosto nepodstatné. Motivační mapa přináší i porozumění sobě. Občas totiž mohou některé naše potřeby jít proti sobě, například touha vycházet s lidmi a potřeba ovládat je. Získat svou motivační mapu znamená především získat tipy pro práci se svou motivací. O motivačních mapách se můžete více dočíst zde. Pokud v tématu motivace vidíte cestu ke zvýšení své osobní produktivity, nechte si zpracovat rozbor individuální motivační mapy. Více zde.

Týmová motivační mapa – nástroj k růstu výkonnosti týmu

Pokud vedete tým pracovníků, jistě se chcete vyznat v tom, co motivuje členy Vašeho týmu. Jenže jak se v tom vyznat, když je každý jiný? Díky rozboru týmové motivační mapy porozumíte dynamice celé skupiny. Poznáte hlavní motivátory všech členů týmu, poznáte také jejich nejméně důležité motivátory. I ty totiž mají dopad na jejich výsledky práce, vynaložené úsilí, vzájemné porozumění, konflikty. Zjistíte, jak moc je Váš tým motivován, co je pro motivaci jednotlivých lidi v týmu důležité a jak jsou jejich motivátory naplněné. Díky týmové motivační mapě získáte cenný podklad pro individuální práci se svými lidmi a praktické tipy, jak podpořit jejich motivaci. Jestliže chcete zvýšit produktivitu a angažovanost svého týmu, nechte si zpracovat rozbor týmové motivační mapy. Více zde.

motivační mapy - logo

Online úniková hra o 9 životních motivátorech – zdarma

Chcete-li nejprve poznat, o jakých devíti motivátorech je v motivačních mapách řeč, můžete si zahrát naši online únikovou hru. Máme ji pro Vás zdarma zde. Uvidíte, že Vás hra pohltí a užijete si skvělou zábavu. Přitom však nemusíte mít výčitky svědomí, že u ní trávíte čas jen tak. Během hry se totiž dozvíte něco, co se Vám v životě i v motivaci druhých lidí bude pořádně hodit.