Motivační mapy

Kdy je čas na motivační mapu…

Situace 1

Všímáte, že lidé mají v sobě nevyužitý potenciál. Jste přesvědčeni o tom, že toho dokážou mnohem víc. Hledáte cestu, jak jim v tom pomoci.

Víte, do jaké míry jim vyhovuje jejich práce, váš styl řízení a jak moc mají naplněny v práci své životní motivátory?

Motivační mapa jim je umožní poznat.

Situace 2

Umíte efektivně motivovat sami sebe? Uvědomujete si, co Vás pohání vstát ráno z postele? Tušíte, do jaké míry jsou Vaše podstatné motivátory uspokojeny a naplněny? Víte přesně, čím je můžete uspokojit a dobít si tak baterky? Mimochodem, přemýšleli jste někdy i o tom, který motivátor je pro Vás nejméně důležitý? Ten totiž může vliv některého z vašich motivátorů ještě více zesílit a stojí často i za neporozuměním některým lidem.

Nejste si jistí? Pak je čas na motivační mapu.

Situace 3

Chcete se posunout ke svému lepšímu já a zářit v tom, co děláte. Anebo jste se rozhodli pro změnu kariéry. Jenže překonávat sám sebe stojí hodně sil a ty poslední dobou nějak docházejí…

Nezapomněli jste na své motivátory? Víte, co právě vám dodává energii?

Situace 4

Stává se Vám, že občas nerozumíte sami sobě. Jeden den toužíte po jistotě a druhý den chcete svobodu a volnost. Anebo chcete být s lidmi a zároveň sami.

Pravděpodobně se ve Vás odehrává vnitřní boj několika potřeb a je čas objevit své životní motivátory.

Zaujalo Vás to?

Pojďte objevit své životní motivátory a seznamte se se svou motivační mapou.


Individuální motivační mapa – klíč k udržení pracovní energie

Individuální motivační mapa ukazuje, jak máte seřazených devět zdrojů motivace z hlediska důležitosti. Také ukazuje, do jaké míry máte jednotlivé zdroje motivace uspokojené. Lze z ní vyčíst Vaše základní zaměření – na vztahy, na výkon či na růst, a vysvětlit Váš postoj ke změně či Vaši rychlost rozhodování. Odvodit lze také, na co by měl Váš nadřízený myslet, chce-li podpořit Váš výkon. Motivační mapa také upozorňuje, že si s někým nemusíte rozumět. Může být totiž pro něj důležité něco, co pro Vás je naprosto nepodstatné. Motivační mapa přináší i porozumění sobě. Občas totiž mohou některé naše potřeby jít proti sobě, například touha vycházet s lidmi a potřeba ovládat je. Získat svou motivační mapu znamená především získat tipy pro práci se svou motivací.

Motivační mapa = brána k sebeuvědomění

O motivačních mapách se můžete více dočíst zde.

Objednat si rozbor individuální motivační mapy můžete zde.


Týmová motivační mapa – nástroj k růstu výkonnosti týmu

Pokud vedete tým pracovníků, jistě se chcete vyznat v tom, co motivuje členy Vašeho týmu. Jenže jak se v tom vyznat, když je každý jiný? Díky rozboru týmové motivační mapy porozumíte dynamice celé skupiny. Poznáte hlavní motivátory všech členů týmu, poznáte také jejich nejméně důležité motivátory. I ty totiž mají dopad na jejich výsledky práce, vynaložené úsilí, vzájemné porozumění, konflikty. Zjistíte, jak moc je Váš tým motivován, co je pro motivaci jednotlivých lidi v týmu důležité a jak jsou jejich motivátory naplněné. Díky týmové motivační mapě získáte cenný podklad pro individuální práci se svými lidmi a praktické tipy, jak podpořit jejich motivaci. Jestliže chcete zvýšit produktivitu a angažovanost svého týmu, nechte si zpracovat rozbor týmové motivační mapy. Více zde.

motivační mapy - logo

Online úniková hra o 9 životních motivátorech

Chcete-li nejprve poznat, o jakých devíti motivátorech je v motivačních mapách řeč, můžete si zahrát naši online únikovou hru. Máme ji pro Vás zdarma zde. Uvidíte, že Vás hra pohltí a užijete si skvělou zábavu. Přitom však nemusíte mít výčitky svědomí, že u ní trávíte čas jen tak. Během hry se totiž dozvíte něco, co se Vám v životě i v motivaci druhých lidí bude pořádně hodit. Více informací zde.

Minikurz o motivátorech zaměstnanců

Naučte se poznat a oslovit motivátory svých zaměstnanců s naším minikurzem. Objevte, co lidi motivuje a dodává jim energii pro práci.

Poznámka: V kurzu se posouváte šipkami dopředu a eventuálně i zpět. Zobrazuje se Vám také ukazatel postupu v kurzu.

Pokud chcete zjistit motivátory vašich zaměstnanců, vytvořit motivační mapu vašeho týmu pro jeho efektivnější vedení nebo zajistit školení v této oblasti, rádi vám pomůžeme.